Вітайте нових переможців Talents for Ukraine! Серед них — неймовірна стоп моушен аніматорка, видатний науковець у галузі електрохімії та експерт у математичному моделюванні, океанології та гідродинаміці.
⭐️Марія Озірна — аніматорка, відома як dukhovne lychko, яка спеціалізується на створенні стоп моушен відео. Останні три роки вона активно залучена в благодійні ініціативи та використовує своє мистецтво на користь суспільства. Марія досліджує українську культуру через анімацію, зокрема проєкт про вкрадені картини з Херсонського музею. Наша переможниця наразі зосереджена на роботі над короткометражним фільмом. Марія вважає, що для розвитку анімаційного кіно в Україні необхідна глибша та більш структурована освіта, тому планує пройти курс-лабораторію зі стоп-моушену від провідних світових фахівців.
«Я дуже багато спостерігаю, помічаю та обмірковую, для мене важлива практика як жити це життя, а не теорія», — коментує Марія.
⭐️Георгій Васильєв— науковець з Київського політехнічного інституту, який спеціалізується на технічній електрохімії. Після захисту дисертації доктора технічних наук він розробляє інноваційні технології, зокрема електрохімічний 3D-друк металами. Георгій активно займається науково-організаційною діяльністю, очолюючи команду КПІ в проєкті Open4UA програми Erasmus+, який адаптує українське законодавство до європейських стандартів відкритої науки. Крім того, наш переможець працює над вдосконаленням системи вищої освіти в Україні та створенням умов для розвитку молодих науковців.
«Якщо з’являється якась ідея — залишається лише знайти спосіб її реалізувати», — зазначає Георгій.
⭐️Ігор Бровченко — український вчений у сфері математичного моделювання навколишнього середовища, океанології та обчислювальної гідродинаміки. Він розробляє моделі для прогнозування забруднень прибережних зон морів і океанів. Наш переможець брав участь в моделюванні наслідків аварії на Фукусімській АЕС спільно з науково-дослідними установами Японії та Південної Кореї. Під час пандемії COVID-19 очолював робочу групу НАН з математи чного моделювання поширення епідемії. Після руйнування Каховської ГЕС Ігор займався прогнозуванням затоплень та моделюванням сценаріїв руйнування ГЕС на р. Дніпро. Наразі він співпрацює з МАГАТЕ, Horizon 2020 та іншими міжнародними ініціативами з питань ядерної безпеки та зміни клімату. Ігор також популяризує науку через лекції для школярів та студентів, підвищуючи престиж української науки.
«Якщо щось цікаво і надихає, обов’язково роби це. Ти отримаєш задоволення, і набутий досвід обов’язково стане в пригоді», — підкреслює Ігор.