
Ці неймовірні українці змінюють країну своїми ідеями та проєктами, розвиваючи науку, інженерію й освіту.
⭐️Тимофій Бараненко — інженер-конструктор і засновник R&D-стартапу, що розробляє керовані ракети та БПЛА для ЗСУ. Опанував 3D-друк, проєктування авіоніки й thrust-vector керування. Керує командою, яка виготовляє бойові дрони і прототипи твердопаливних ракет. Тимофій має на меті масштабування: перехід на комерційні двигуни, друковані плати, доведення дальності до 1 км і випуск понад 25 одиниць на рік. Паралельно він бере участь в розробці підвісок для ракет С-8 на авіаремонтному заводі та готується до навчання на кафедрі прикладної фізики та інженерії Гарварду для впровадження передових рішень.
«Успіх — це коли поставлені завдання виконуються саме тією мірою, якою ми очікували їх виконати», — коментує Тимофій.
⭐️Ольга Доскочинська — освітянка-інноваторка, яка інтегрує STEM-технології у школи: від проєкту «Школа SMART» і двох перемог на European STEM Discovery Week до створення першої в Україні Future Classroom Lab та співзаснування ГО «Гільдія вчителів». Одна із координаторок впровадження дистанційного навчання у львівських школах, відкрила школу робототехніки й програмування, а її міждисциплінарні ініціативи двічі представляли Україну на Science On Stage Europe. Через клуби молодих винахідників і фестивалі, що залучають підлітків, Ольга популяризує науку серед дівчат та виховує екосвідомість.
«Один із найважливіших життєвих уроків, який я засвоїла — це розуміння, що зміни починаються з малих, але постійних кроків», — підкреслює Ольга.
⭐️Дмитро Гіналюк — підприємець, засновник ГО «Молодіжні вітрила». Разом із командою провів понад 70 безплатних клубних занять для тисячі підлітків. У 2024 році спільно з ГО та Нововолинською міською радою відкрив молодіжний центр, який організував 120 науково-технічних подій для 3100 учасників. Дмитро запустив Vitryla Maker Space — першу в регіоні публічну майстерню з робототехніки, цифрового моделювання та обробки дерева. Тут школярі працюють із ЧПУ-верстатами, 3D-принтерами та лабораторним обладнанням. Також він готує молодь до інженерних професій через тренінги хімії та курси «Фізика для життя».
«Досліджуйте світ, читайте книги. Ваш час у освіту сьогодні — найкраща інвестиція в майбутнє», — зазначає Дмитро.
Триває третій етап грантової програми, заявки можна подавати за посиланням https://150.foundation.kse.ua/en/form
Більше про переможців Talents For Ukraine